Wasze relacje

Pierwsza edycja POLSKA. EUROPA. BIEG już za nami. Zgłosili się biegacze z 84 miast i 4 krajów. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 19 lat, a najstarsi – 70! Wszystkim równie gorąco gratulujemy!

Pobiegliśmy w różnych miejscach – w lesie, nad morzem, w parku, koło domu, wokół jeziora, w górach, na trasie, na której trenowali mistrzowie Polski w maratonie i w miejscu, gdzie kiedyś stał berliński mur, w Kampinoskim Parku Narodowym i na pewno w wielu innych miejscach, które znacie tylko Wy. W Polsce, Austrii, Chorwacji, Francji, Niemczech i Norwegii.

Małgorzata Brzoska, która pobiegła w Warszawie napisała nam: „Na trasę biegu wybrałam miejsca ważne dla każdego Warszawiaka-Polaka-Europejczyka. Pomniki osób – Polaków – Europejczyków, miejsca symbole, które również wybierane są na trasy wielu biegów warszawskich. Miejsca pamięci, które warto odwiedzać, pamiętać. Biegłam wcześnie i podczas samego biegu nie robiłam zdjęć. Po chwili regeneracji po zakończonym biegu, oczywiście po dekoracji, wsiadłam na rower i jeszcze raz tym razem przejechałam całą tę trasę. Na zdjęciach widać klimat stolicy podczas świętowania 15 rocznicy przyjęcia Polski do Unii”. Czyli łącznie Pani Małgorzata pokonała nie 21 km, a pełen dystans maratonu J Nie wiemy jaki miała czas części rowerowej, ale w wynik osiągnięty w półmaratonie dał jej pierwsze miejsce wśród kobiet!

Natomiast Janusz Lenc pobiegł w Bydgoszczy na mierzonej trasie ul. Dąbrową do miejscowości Piecki. „Na tej trasie trenowali m.in. mistrzowie Polski w maratonie Ryszard Marczak, Wiesław Perszke, Wiesław Pałczyński, Paweł Ochal i Błażej Brzeziński. Podczas mojego biegu spotkałem Pawła Ochala. Biega tam także jego żona, Olga.”

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za piękne zdjęcia z biegu – obejrzyjcie galerię zamieszczoną poniżej. Szczególnie dziękujemy Natalii Nadkańskiej za pomysłowe ujęcie tematu 🙂

Nagrodę za najciekawszą trasę biegu przyznajemy Małgorzacie Brzósce, a nagrodę za najciekawszą relację zdjęciową Edycie Piotrowskiej i Magdalenie Liberadzkiej. Nagrodzonym prześlemy karty podarunkowe Decathlon, a triumfatorom na poszczególnych dystansach pamiątkowe puchary.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje biegu 🙂

polskaeuropabieg.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone