FAQ

Kiedy i gdzie odbędzie się bieg?

Nasz bieg europejski pod nazwą POLSKA . EUROPA . BIEG odbędzie się 1 maja 2019 roku. Start jest zaplanowany na godz. 11.00. Każdy uczestnik samodzielnie wybiera sobie miejsce i trasę biegu. Powinna to być trasa nadająca się do biegania i odpowiednia do możliwości uczestnika.

 

Dlaczego taka nazwa i data?

Nazwa i data nawiązują do przypadającej w tym dniu 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego bieg europejski. Biegnąc pokazujemy, że obecność w Europie jest dla nas ważna. Poza tym 1 maja to idealny termin na bieg – nie idziemy do pracy, więc mamy czas pobiegać, a temperatura jest optymalna.

 

Tego dnia będą inne imprezy europejskie, po co jeszcze bieg europejski?

Dla biegaczy odpowiedź jest prosta – po to, aby pobiegać. Natomiast osobom, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem podpowiadamy, że każda okazja jest dobra, żeby aktywnie spędzać czas. Na pewno 1 maja 2019 roku odbędzie się wiele innych imprez europejskich. My tego dnia wybieramy bieganie jako sposób na radosne świętowanie.

 

Dlaczego nie ma odgórnie narzuconej trasy biegu?

Każdy z tradycyjnych biegów amatorskich stwarza dla nas różne ograniczenia – konkretne miejsce, limit zgłoszeń itp. Widzimy fajną imprezę biegową, ale niestety jest organizowana na drugim końcu Polski, gdzie nie możemy pojechać. Otwarta formuła naszego biegu europejskiego umożliwia udział w nim każdemu chętnemu, bez konieczności ponoszenia kosztów dojazdów, noclegów itp. Możesz pobiec w dowolnym miejscu, na przykład tam, gdzie biegasz na co dzień lub po prostu w miejscu, gdzie będziesz 1 maja 2019 roku.

 

Jaki jest cel biegu?

Celem jest przede wszystkim dobra zabawa oraz rywalizacja o jak najlepszy wynik. Dodatkowo celem jest także ustanowienie rekordu największego biegu w Polsce.

 

O co chodzi z tym rekordem?

Bieganie to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów aktywności fizycznej w naszym kraju. Szacuje się, że biega już ponad 20% Polaków, to jest około 7 i pół miliona osób. Pomimo tego, największe imprezy biegowe organizowane dotychczas w Polsce gromadziły przeważnie od kilku do kilkunastu tysięcy biegaczy, czyli ułamek procenta wszystkich biegających. Dlatego chcemy ustanowić rekord najliczniejszego biegu w historii. To jest możliwe!

 

Kto może wziąć udział w biegu europejskim?

W biegu ma prawo wziąć każda osoba, która do dnia 1 maja 2019 r. ukończy 18 lat.

 

Czy mogę pobiec ze znajomymi?

Oczywiście. Możesz pobiec sam lub umówić się ze znajomymi. Możesz skorzystać z wydarzenia, które utworzyliśmy na Facebooku i poznać nowych biegaczy.

 

Co daje mi uczestnictwo w biegu europejskim?

Dobrą zabawę i możliwość uczestniczenia w biciu rekordu. Dzięki udziałowi w biegu dowiesz się także, które miejsce zająłeś w skali całego kraju oraz w swojej kategorii wiekowej.

 

Na jakich dystansach zostanie rozegrany bieg?

Jest kilka dystansów biegu: bieg europejski 5 km, bieg europejski 10 km, półmaraton europejski (21,097 km), maraton europejski (42,195 km) oraz europejski maraton+ (powyżej 42,195 km).

 

Jak wybrać dystans dla siebie?

Każdy uczestnik samodzielnie dokonuje wyboru dystansu, w zależności od swoich indywidualnych możliwości. Wyboru dystansu dokonuje się w momencie zgłoszenia do biegu w formularzu rejestracyjnym. Wybieraj rozsądnie. Jeżeli dotychczas nie biegałaś/eś dłuższych dystansów, to wybierz bieg europejski 5 km lub bieg europejski 10 km. Jeżeli stać Ciebie na więcej, możesz wybrać półmaraton europejski lub maraton europejski.

 

Czy mogę zmienić dystans?

Zmiany wybranego dystansu można dokonać do dnia 20 kwietnia 2019 r. logując się do panelu uczestnika. Jeżeli np. początkowo wybrałeś maraton europejski, a teraz czujesz, że Twoja kondycja nie jest najlepsza, to zmniejsz dystans na półmaraton europejski, bieg europejski 10 km, lub nawet bieg europejski 5 km. Każdy przebiegnięty dystans da Ci radość i satysfakcję.

 

Jak będziemy liczyć uczestników biegu europejskiego?

Tak jak w przypadku każdej innej imprezy biegowej. Po dokonaniu zgłoszenia do biegu, każda osoba zostaje umieszczona na liście uczestników i otrzymuje numer startowy.

 

Wyjeżdżam na długi weekend, czy mogę wziąć udział w biegu?

Oczywiście, że możesz. Właśnie po to organizujemy bieg europejski w takiej formule, żeby każdy mógł pobiec w dowolnym miejscu. W ten sposób możesz uatrakcyjnić wyjazd sobie i znajomym. Przewidujemy nagrody za najciekawszą trasę biegu.

 

Co zawiera pakiet startowy?

Każdy uczestnik biegu europejskiego otrzymuje specjalną koszulkę biegową oraz numer startowy umożliwiające udział w biegu. Zawartość pakietów może być rozszerzona w zależności od pozyskanych sponsorów.

 

Jak i gdzie odebrać pakiet startowy?

Nie musisz się nigdzie zgłaszać po odbiór pakietu startowego; sami prześlemy go na Twój adres podany w zgłoszeniu do biegu.

 

Ile wynosi opłata startowa?

Ze względu na niższe koszty organizacji, wysokość opłaty startowej jest niższa niż w przypadku większości tradycyjnych imprez biegowych. Wysokość opłaty zależy od terminu zgłoszenia i wynosi 45 zł w przypadku zgłoszeń w terminie do 28 lutego 2019 r., 55 zł w przypadku zgłoszeń w terminie od 1 do 31 marca 2019 r. oraz 65 zł w przypadku zgłoszeń w terminie od 1 do 20 kwietnia 2019 r.

 

Na co są przeznaczone opłaty startowe?

Opłaty startowe są przeznaczona na sfinansowanie koszulek biegowych, numerów startowych i medali dla wszystkich uczestników biegu, pokrycie kosztów wysyłki pakietów startowych do uczestników, przygotowanie pucharów, statuetek oraz dodatkowych nagród, a także na promocję i reklamę biegu.

 

Jak zapisać się do biegu europejskiego?

Do biegu można zapisać się przez oficjalną stronę biegu europejskiego https://www.polskaeuropabieg.pl/ oraz portal Datasport.

 

Kiedy upływa termin zapisów na bieg europejski?

Zgłoszenia do biegu są przyjmowane do północy 20 kwietnia 2019 r. W przypadku bardzo dużego zainteresowania biegiem, organizatorzy zastrzegają możliwość wcześniejszego zamknięcia zapisów.

 

W jaki sposób będzie prowadzona klasyfikacja końcowa biegu?

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych (18+, 30+, 40+, 50+, 60+ i 70+).

 

Czy na wszystkich dystansach będzie prowadzona klasyfikacja?

Tak, klasyfikacja będzie prowadzona na dystansach bieg europejski 5 km, bieg europejski 10 km, półmaraton europejski (21,097 km) oraz maraton europejski (42,195 km). Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja na najdłuższy przebiegnięty dystans.

 

Gdzie zostaną opublikowane wyniki biegu europejskiego?

Wyniki opublikujemy na stronie internetowej biegu w ciągu 24 godzin od zakończenia biegu.

 

W jaki sposób będzie mierzony czas biegaczy?

Pomiar czasu oraz dystansu jest dokonywany samodzielnie przez uczestników, przy użyciu posiadanych przez nich urządzeń lub aplikacji biegowych. Następnie każdy uczestnik przesyła swój indywidualny wynik poprzez specjalną aplikację na stronie biegu europejskiego https://www.polskaeuropabieg.pl/ i na tej podstawie zostaje sklasyfikowany na ogólnopolskiej liście wyników.

 

Czy organizatorzy będą weryfikowali wyniki biegu europejskiego?

Każdy uczestnik biegu, dokonując zgłoszenia, zobowiązuje się do przestrzegania zasad fair play. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontroli wybranych rezultatów.

 

Czy są limity czasowe na poszczególnych dystansach biegu europejskiego?

Nie ma. Jedynym wymogiem jest ukończenie biegu europejskiego i przesłanie wyniku w dniu 1 maja 2019 r. do godz. 21.00.

 

Czy pomiar czasu jest obowiązkowy?

Nie jest obowiązkowy, możesz pobiec wyłącznie dla własnej satysfakcji. Uczestnicy biegu europejskiego, którzy nie prześlą nam swoich wyników zostaną sklasyfikowani w kategorii OPEN i również otrzymają pamiątkowy medal oraz wezmą udział w losowaniu nagród.

 

Czy każdy otrzyma medal?

Tak, każdy z uczestników biegu europejskiego otrzyma wyjątkowy pamiątkowy medal.

 

Jakie są nagrody?

Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach otrzymają specjalne puchary. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki.

 

Nie wygrałem, czy także mam szansę na nagrodę?

Tak, wśród wszystkich uczestników biegu europejskiego zostaną rozlosowane dodatkowe nagrody, w zależności od pozyskanych sponsorów. Dokładne informacje o nagrodach zostaną opublikowane na oficjalnej stronie biegu: https://www.polskaeuropabieg.pl/.

 

Czy można przepisać pakiet startowy na inną osobę?

Tak, poprzez panel uczestnika w terminie do dnia 31 marca 2019 r.

 

Czy aby wziąć udział w biegu europejskim wymagane są specjalne badania lekarskie?

Nie, każdy z uczestników biegnie na własną odpowiedzialność, jednakże zalecamy przeprowadzenie takich badań przed udziałem w biegu.

 

W jaki sposób można skontaktować się z organizatorami biegu?

Z organizatorami biegu europejskiego można kontaktować się mailowo na adres: info@polskaeuropabieg.pl lub przez formularz kontaktowy na stronie biegu.

 

polskaeuropabieg.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone